444 1 836

İNFORM UPS SERVİSİ

Sürekli gelişimi bir ilke haline getirmiş olan Aksa Karadeniz Makine, satış sonrası hizmetlerinde kaliteli hizmet ve tüm müşterilerin kritik yüklerine kesintisiz enerji sağlayıp bölgede ki lider konumunu koruyarak tüm Türkiye de en güçlü kesintisiz güç kaynağı servisi hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Aksa Karadeniz Makina UPS servisi 3 kVA ve üzeri cihazlara 2015 yılında 2771, 2016 yılında 3696 defa servis hizmeti vermiştir. 2016 yılında periyodik olarak bakım yapılan cihazların toplam gücü 60 MVA'dır. 60 MVA Samsun merkez ve tüm ilçelerinin binalarda kullandığı enerjinin %5'i kadardır.

UPS cihazları belirli fiziksel şartları koruyan alanlarda çalışması gerekir. Doğru fiziksel şartlarda çalışmayan cihazlar başta aşırı ısınma olmak üzere bir çok sorun yaşanmasına buna bağlı olarakda istenilen performansı verememesine ve kullanım ömrünün azalmasına neden olur.

UPS cihazları bağlı bulundukları cihazları korumak amacıyla değişken voltaj değerleri altında dahi enerji vermeye devam etmektedir. Şebekedeki dalgalanmalar zaman içerisinde UPS cihazının içerisinde bulunan devrelerin zarar görmesine neden olur. Ayrıca cihazların içerisinde bulunan aküler belirli kullanım sürelerine sahiptir. Periyodik bakımlarda akü değerleri kontrol edilerek bağlı bulunan cihazlar zarar görmeden gerekli tedbir alınması sağlanır.

Periyodik bakımları yapılan UPS cihazları bakımı yapılmayan cihazlara göre çok daha uzun süreler kullanılmaya devam edebilir. Karadeniz bölgesinin tek İnform yetkili servisinden hizmet almak veya servisteki cihazınızın son durum hakkında bilgi almak için 444 1 836 numaralı telefonu arayabilir veya sayfanın alt tarafından bulunan servis talep formunu kullanabilirsiniz. Talep formunu doldururken sahip olduğunuz cihazın marka ve model bilgilerini belirtmeniz daha kısa sürede cevap almanızı sağlayacaktır.